WIELKI BENEFIS TRZECIOKLASISTÓW GIMNAZJUM NR 1 W MILEJOWIE! – FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ

Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci...
Zenta Maurina

23 marca 2017 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzyletnią działalność charytatywną młodzieży klasy IIIA z naszego zespołu. Ceremonia miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. Uczestnikami celebry byli zaproszeni goście, Proboszcz Parafii pw Wniebowzięcia N.M.P. w Milejowie, ksiądz Andrzej Sulowski, wikariusz milejowskiej Parafii, ksiądz Adam Breś, szef lubelskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”, ksiądz doktor Rafał Pastwa, Sekretarz Powiatu, Pan Kazimierz Radko, Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Jan Baczyńśki vel Mróz, Sekretarz Gminy Milejów, Pani Zofia Tchurzewska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Mariola Matyjaszczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie, Pani Jolanta Wójcik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Milejowie, Pan Dariusz Mielniczuk oraz przedstawiciele szkół, uczniowie ZS nr 1 w Milejowie i ZS Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie oraz uczniowie Gimnazjum im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej.

 

Młodzież wraz z Panem Karolem Legieciem i Panią Moniką Olejnik przygotowała wymowną uroczystość obrazującą trzyletnie osiągnięcia w sferze prospołecznej. Wyjątkowi goście mieli przyjemność zapoznania się dokonaniami charytatywnymi gimnazjalistów oraz z ich talentem aktorskim. Podczas finału zaprezentowano dwie sztuki teatralne, które w pełni odzwierciedlały charakter działań dobroczynnych i wrażliwość trzecioklasistów. Teatralne podsumowanie akcji było wymowną, symboliczną ilustracją serc tych młodych ludzi, a inscenizacja „Oskara i pani Róży” ukazała głębię duszy i empatię na cierpienie drugiego człowieka. Dla odtwórców głównych ról, Sebastiana Mazura i Laury Kubić, wcielenie się w tak wymowne postacie było wyczynem! Podziwiamy ich artyzm i gratulujemy talentu. Obok wiodących ról na szacunek zasługują wszyscy aktorzy i sceniczni debiutanci: Kinga Michalak, Weronika Misiak, Nikola Maziarczyk, Weronika Ryś, Aleksandra Ryś, Helena Walkowska, Patryk Sawicki i Przemysław Janduła oraz Paulina Stańko w „Drewnianej misce”. Cierpienie, choroba, śmierć, Bóg, samotność, starość, miłość to wartości, które kształtują człowieczeństwo. Dzięki młodzieży z klasy IIIA mogliśmy przez chwilę zastanowić się nad sensem egzystencji i odkryć własną wrażliwość. Wymowna muzyka i efekty dźwiękowe podkreśliły charakter inscenizacji. W tym miejscu należy się ukłon w stronę operatorów dźwięku, Jakubowi Mirosławowi i Marcelowi Barbachowskiemu.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Milejowie, Pan Dariusz Mielniczuk, nie kryjąc wzruszenia, gratulował inicjatywy, sukcesu, wyraził wdzięczność wszystkim zaangażowanym w akcję, dostrzegając tym samym aspekt wychowania ku wartościom. Z dumą aspirował do przyszłych pokoleń, popierając działania na polu dobroczynności.

Jednym z elementów uroczystości był wymowny wykład o wartościach wyjątkowego gościa, cenionego księdza doktora Rafała Pastwy, który nie krył podziwu wobec osiągnięć naszej młodzieży. Zwracał także uwagę, że najpierw należy być dobry człowiekiem, by później móc określać się mianem dobrego chrześcijanina. Podkreślał, że od nas zależy, jak żyjemy i jacy jesteśmy.

Aktywność charytatywna uczniów klasy IIIA to działalność na przestrzeni trzech lat. Weronika Ryś przygotowała prezentację multimedialną podsumowującą dokonania prospołeczne swojej klasy w gimnazjum. Ukazała pracę, poświęcenie i zaangażowanie młodych ludzi i ich rodziców. To dzięki nim udało się zorganizować kiermasze ciast, stroików świątecznych, przygotować licytacje i uroczystości. Wszyscy opiekunowie zadbali o całokształt inicjatywy, poświęcając swój czas. W sposób szczególny na podziękowanie zasługują panie: Elżbieta Mazur, Dorota Walkowska i Magdalena Kowalska, które nawet dziś serwowały kawę i ciasto.

Należy podkreślić zaangażowanie całego zespołu klasowego wraz z wychowawcą, Panią Joanną Kierepką – Morawską. Każdy przyczynił się w realizację akcji, piekąc ciasto czy przygotowując wystrój sceny. Dominik Kowalski, Szymon Kociuba, Iga Stacharska, Emilia Szalak zadbali o stronę techniczną uroczystości. Każdy odegrał istotną rolę. To sukces całej klasy, rodziców, byłego wychowawcy, Pana Karola Legiecia, obecnego wicedyrektora placówki oraz polonisty, Pani Moniki Olejnik.

Relacja i galeria zdjęć:
http://lublin.gosc.pl/doc/3766384.Szanowny-Panie-Boze-brawo
http://lublin.gosc.pl/gal/spis/3766403.Gimnazjalisci-z-Milejowa-podsumowali-swoja-dzialalnosc