Czy tylko zakochani…?
14 lutego obchodziliśmy nie tylko Walentynki, ale również DZIEŃ CHORYCH NA PADACZKĘ. Święty Walenty jest patronem zakochanych, ale i osób chorych na epilepsję, czyli tzw. chorobę świętego Walentego. To najczęstsza choroba mózgu. Choruje na nią ok. 400 tysięcy Polaków.

Definicja Światowej Organizacji Zdrowia pojęciem padaczki określa przewlekłe zaburzenia czynności mózgu o różnej etiologii (źródle pochodzenia), cechujące się nawracającymi napadami. Epilepsja to jedna z najczęściej występujących chorób neurologicznych.

W ramach realizowanego projektu "Każdy inny - wszyscy równi" uczniowie Szkoły Podstawowej w Milejowie zapoznali się z tą chorobą oraz ze sposobem postępowania podczas napadu epileptycznego, mogli przećwiczyć ułożenie pacjenta w pozycji bezpiecznej, oglądali filmy edukacyjne. Na szkolnym korytarzu została przygotowana gazetka dotycząca epilepsji oraz ulotki informacyjne.