szkolny logopeda

8 stycznia klasę 1a odwiedziła Pani Joanna Dmochowska- szkolny logopeda. Celem spotkania było przeprowadzenie profilaktycznych zajęć logopedycznych, których tematem przewodnim zostali bohaterowie Psiego Patrolu.

Pani Joanna opowiedziała dzieciom o swojej pracy, wyjaśniła kim jest logopeda, czym się zajmuje, a także pokazała jak przez świetną zabawę można doskonalić aparat artykulacyjny, oddech i percepcję słuchową.

Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo oddychać, aby wykorzystać naturalny filtr naszego organizmu czyli nos, uczestniczyli w zabawach logorytmicznych, oraz wykonali  gimnastykę  buzi i języka z Zumą  i Sky.  Dzieci mogły również zagrać w grę logopedyczną, a także usprawnić swoją lewą półkulę mózgu poprzez realizację zadań polecanych przez pozostałe pieski dzielnej załogi.